Altın Apart » Altınoluk

Altınoluk 

Kazdağları'nın eteklerinde Papazlık isimli bir köy iken, zaman içinde Edremit Körfezi'ne yayılarak turizmin de etkisiyle bugünkü halini alan Altınoluk, serin ve berrak deniziyle ünlenen bir tatil beldesi. Karakteristik özelliklerinden biri bol oksijenli dağ havası olan belde bu özelliğinden dolayı diğer sahil beldelerine göre çok daha düşük bir nem oranına sahip.  

Kazdağları'nı, Ege Denizi ile buluşturan beldeye yaz aylarında yerli turistler yoğun ilgi gösteriyor. Sahil kısmını kumsallarla beraber yazlıkların ve otellerin oluşturduğu Altınoluk, aynı zamanda uygun fiyatlı konaklama alternatiflerine sahip. Altınoluk apartları arasında deniz manzaralı odaları ile öne çıkan Altın Apart, her bütçeye uygun fiyat seçenekleri sunuyor. 

Küçükkuyu ve Akçay arasında kalan beldede deniz ve kumsallar kadar diğer doğal güzelliklerin de tadı çıkarılmalı. Bu doğal güzelliklerin başında Altınoluk'un eteklerine dizildiği Kazdağları geliyor. Şelaleleri, piknik alanlarını ve tarihi köyleri sınırları içinde barındıran Kazdağları, doğa sporları ve piknik yapmak için birçok alan barındırıyor. Kazdağları'nda gezilebilecek alanlardan en önemlileri: Hasanboğuldu ve Sütuven Şelaleleri, Yeşilyurt ve Adatepe köyleri, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ve şifalı kaplıcalarıyla ünlü Güre. 

Altınoluk'ta, ünü dünyaya yayılmış bölge zeytinlerinden ve zeytinyağından satın alabileceğiniz gibi Papazlık Mevkisi olarak anılan alanın dağ ve deniz manzaralı restoranlarında yemek yemek de oldukça keyif verici. Vakti olanlar Altınoluk'un etrafındaki Akçay ve Küçükkuyu'yu ziyaret ederek, buralarda da serinleyip, güneşlenebilirler.